ВМРО-ДПМНЕ: Власта да се потруди да обезбеди откуп на земјоделските производи


 Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со катастрофално ниски цени, кои се надвор од секаква ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Продолжува агонијата на земјоделците производители на праска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да собере храброст и излезе на ТВ дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини, напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференцијана Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, од СДСМ коментираат дека за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ фитосанитарниот систем бил ...
| | веќе видена | слични

Власта и Министерството за земјоделство не изготвија план и стратегија за решавање на прашањето со извозот на праската, особено на рускиот пазар – обвинува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десет години ВМРО-ДПМНЕ ги уништуваше институциите, а токму поради нивните погубни политики, во нивно време фитосанитарниот систем беше нефункционален. Цветан ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжува агонијата на земјоделците производители на праска од Росоман. Трета година по ред откако СДСМ е на власт производителите на праска од Росоман немаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 34 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да се потруди да обезбеди откуп на земјоделските производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: