Трамп размислува да префрли 2000 војници од Германија во Полска


3 копии

Претседателот Трамп рече дека на Мексико ќе му дозволи да ја презентира веста Мексико денеска треба да распореди трупи на Националната гарда на јужната граница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексико доби 45 дена за значително да го намали бројот на мигранти кои што илегално ја преминуваат мексиканско-американската граница, во спротивно оваа држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Мексикански високи претставници негираат дека со Вашингтон се постигнати какви било дополнителни договори Американскиот претседател Доналд Трамп се соочува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 216 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 40 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп размислува да префрли 2000 војници од Германија во Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: