Кој ќе има корист од трговската војна меѓу САД и Кина?

3 копии

Меѓународниот монетарен фонд прогнозира надолен тренд за оваа година, како и за 2019-та Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) предупредува дека ескалацијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Можеби тоа никому не му е потребно, но односите меѓу САД и Кина ќе дојдат до нова критична точка на почетокот од ноември, предупредува влијателниот американски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Форд Мотор наводно има намера да укине повеќе од 20.000 работни места откако неодамна процени дека заради царините што ги воведе американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Со еден гигантски економско-ресурсен потег Кина го зашемети Вашингтон целосно запирајќи го увозот на нафта од САД.Со овој потег само се потврдува фактот дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Собраниската расправа за уставните измени ќе продолжи во петок, рече претседателот на Собранието Талат Џафери по денешната попладневна дискусија во која ...
сите 471 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, денеска преку социјалната мрежа „Твитер“ја повика опозицијата да се однесува државнички и да го поддржи договорот од ...
сите 209 | | | веќе видена

По информацијата објавена во дел од медиумите дека зградата кај Мајчин дом во Аеродром нема да продолжи да се гради, 1Тв го контактираше инвеститорот Фатмир ...
сите 134 | | | веќе видена

Убедливиот, а воедно и прв пораз на Македонија во Лига на нации не треба и не смее да ги потишти играчите и да ја уништува атмосферата во репрезентативниот ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе има корист од трговската војна меѓу САД и Кина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: