Трамп: Кина многу сака трговски договор со САД


7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално ја започна својата предизборна кампања за уште четири години на претседателската функција. Официјалната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп го продолжи важењето на зголемениот степен на предупредување во врска со земјите од Западен Балкан, кое е во сила од 2001 ...
| | веќе видена | слични

Трамп го извести Конгресот на САД дека заканата поради која е предвиден таков степен на предупредување и натаму постои, соопшти синоќа Белата куќа. -Заканата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, со писмото го извести Конгресот дека ја продолжува американската национална вонредна состојба која го одобрува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Струмичани му одадоа почит на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски. Пред споменикот Македонија подигнат во негова чест, голем број граѓани, негови ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Кина многу сака трговски договор со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: