Тешка сообраќајна несреќа во Свети Николе


Вчера околу 17.15 часот во близина на крстосницата кај селото Амзабегово, Светиниколско се случила тешка сообраќајна несреќа. Од полицијата информираа дека 28-годишниот Б.В. од истото село, управувајќи патничко моторно возило “форд фокус“ со штипски регистарски таблички, поради неприлагодена брзина кон условите на патот, загубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Клиничкиот центар Штип. Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.
| | веќе видена | слични

На 12.01.2018 година во 17,15 часот во близина на крстосницата кај с. Амзабегово, светиниколско, се случила сообраќајна несреќа во која Б.В. (28) од истото село, управувајќи патничко моторно возило “форд фокус“ со штипски регистарски таблички, поради неприлагодена брзина кон условите на патот, загубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Во несреќата Б.В. се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Клиничкиот центар Штип. Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која М.В. (63) од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот З.П. (65) од Битола. Во Клиничката болница-Битола на З.П. му е констатирана тешка телесна повреда (внатрешно крварење на мозок), по што е препратен во Клинички центар -Скопје. Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден се случиле многу несреќи на македонските патишта, а една од нив се случила во 17 часот и 15 минути, во близина на крстосницата кај селото Амзабегово, светиниколско. 28-годишниот Б.В. од истото село, управувајќи патничко моторно возило “форд фокус“ со штипски регистарски таблички, поради неприлагодена брзина кон условите на патот, загубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво, соопштува полицијата. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Клиничкиот центар Штип. Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот З.П. (65) од Битола. Во Клиничката болница-Битола на З.П. му е констатирана тешка телесна повреда и тоа внатрешно крварење на мозок, по што е итно препратен во Клинички центар -Скопје. Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола.
| | веќе видена | слични
11 копии

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни правци од 50 до 150 метри Лисец - Попова Шапка, Маврово, Стража, Ѓавато и Плетвар. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково.
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља е нормализиран откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата.
| | веќе видена | слични
4 копии

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше СВР Куманово. Во сообраќајната несреќа, што се случи денеска околу 16.30 часот на мост во селото, учествувале два автомобила „фолксваген венто“ управуван од 46-годишниот А.М., кој се движел кон Куманово и „форд фиеста“ управуван од 22-годишниот С.Н., кои директно се судриле. Возачот и совозачот во „форд фиестата“ се пренесени во кумановската болница каде им се констатирани телесни повреди. СВР Куманово изврши увид во сообраќајната несреќа. Сообраќајот на овој регионален пат беше во прекин речиси два часа, по што е нормализиран.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во несреќата. Итните екипи се на лице место.
| | веќе видена | слични
12 копии

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште, удрило во пешак Ќ.С.(56) од с. Џепчиште.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Ќ.С., која била пренесена во тетовската клиничка болница од каде што по укажаната лекарска помош била префрлена на комплексот клиники „Мајка Тереза“.Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 555 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 189 | | | веќе видена

Гимназијалката Јована Лепосавиќ (18) прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред четири години ја ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајна несреќа во Свети Николе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: