Не почна расправата за законот за јазиците


Пранешниот претседател на Бугарската академија на науките, Стефан Воденичаров смета дека законот за албанскиот јазик го одложува ратификувањето на договорот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По расправијата и дискусијата што ја имаше со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ откако не даде едночасовна пауза по барање на кординаторот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство го одби предлогот на опозицијата за повлекување на Законот за употребата на јазиците. Собранието попладнево беше на работ на нов ...
| | веќе видена | слични

Тензии и револт од опозицијата за кршење на законските процедури за законот за јазиците од една страна, молк и нереагирање од страна на СДСМ – денешната ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собрание вербално се судрија со претседателот на Собранието, Талат Џафери. Илија Димовски побара да се повлече предлог- законот за ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери ја прекина седницата на која што требаше да се разговара за Законот за јазиците откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични

Вака изгледаше денешниот обид на опозицијата за прекин на дебатата на пленарната седница по предлог законот за употреба на јазиците. Пратеникот Илија Димовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа собраниската говорница откако, претходно во процедурална забелешка пратеникот Илија Димовски на крајот од говорот побара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Косово денеска завршува изборната кампања за вториот круг на гласање, во општините каде не беа избрани градоначалници во првиот круг од локалните избори, ...
сите 76 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 57 | | | веќе видена

Владите на Република Македонија и Бугарија на првата заедничка седница започнуваат со работа на конкретни проекти за соработка.На седницата која ќе се одржи на ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не почна расправата за законот за јазиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: