Бачев бара од Владата да ја повлече одлуката за признавање на Косово


2 копии
2 копии

Според заменикот на косовскиот премиер, Фатмир Лимај, претседателот на Косово, Хашим Тачи не е добар преговарач. Тој истакна дека Тачи не знае доволно добро да ...
| | веќе видена | слични

Според Тачи, таквата акција од страна на српската полиција, како што рече, „настапи само неколку дена откако српските лидери им се заканија на српските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави за РТК дека е загрижувачки што Србија го има уапсено српскиот припадник на Безбедносните сили на Косово (БКС), Милош ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на косовскиот премиер и лидер на Иницијативата за Косово, Фатмир Лимај изјави дека косовскиот претседател Хашим Тачи не е добар човек за водење ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател, Александар Вучиќ денеска изјави дека на Србија ѝ претстои тешка борба за зачувување на независноста на земјата. „Бидејќи кога зборуваме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Според лобистот од САД, Тачи платил 2,3 милиони евра на една американска компанија за промоција на неговата автобиографија. Поранешниот американски конгресмен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 356 | | | веќе видена

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 329 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бачев бара од Владата да ја повлече одлуката за признавање на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: