НАЈНОВА ВИКЕНД АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ


15 копии
2 копии
21 копии
2 копии

На граничните премини се чека од 15 до 30 минути, соопштуваат утринава од АМСМ. Како што се забележува уште во овој момент на ГП Богородица и Табановце има ...
| | веќе видена | слични

Одвивањето на сообраќајот на државните патишта е по претежно суви коловози. Како што соопшти АМСМ,  интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА ВИКЕНД АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: