Компаниите бараат да се одложи примената на Правилникот за лифтови


Бизнис секторот не може да ги исполни условите од Правилникот за лифтови. Компаниите бараат да се одложи примената на ваквиот правилник, а Стопанската комора ...
| | веќе видена | слични

Сите лифтови до крајот на годината треба да имаат уред за заштита од неконтролирани движења на кабината нагоре. Оваа инвестиција ќе ги чини станарите од 5 до ...
| | веќе видена | слични

Групацијата за лифтови и Групацијата за домување и управување со станбен и деловен простор при Стопанската комора на Македонија, бараат повторно да се одложи ...
| | веќе видена | слични

 Детектирани се и низа пропусти. Барањето за вградување на дополнителни уреди за заштита од неконтролирани движења на кабината нагоре кои чинат најмалку 5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компаниите не можат да ги исполнат условите од Правилникот за лифтови кои предвидуваат вградување дополнителни уреди вредни најмалку 5.000 евра и технички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компаниите бараат да се одложи примената на Правилникот за лифтови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: