Коѕиас: Европа мора да ги едуцира лидерите во Скопје за концептот на политички компромис


Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави грчкиот министер за надворешни работи, Никос ...
| | веќе видена | слични
42 копии
2 копии
5 копии

Специјалниот пратеник на Обединетите Нации, Метју Нимиц попладнево во Брисел ќе се сретне со грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕијас, по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во сенка на неуспешните разговори за Кипар, уште едно критично регионално прашање за Грција и за Западен Балкан се враќа во фокусот: долготрајниот спор околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕиас: Европа мора да ги едуцира лидерите во Скопје за концептот на политички компромис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: