Создадена е пластика која може неограничено да се рециклира

Германската компанија Адидас соопшти дека потпишала договор за набавка на суровини од еколошката огранизација „Parley for the Oceans“ која работи на собирање ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Океаните прекриваат две третини од планетата и се пресудни за животот на Земјата поради што се зголемува загриженоста кај научниците, кои предупредуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Компанијата за организирање крстосувања, Carnival Corp., се согласи да плати казна од 20 милиони долари, бидејќи нејзините договори продолжија со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 81 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Создадена е пластика која може неограничено да се рециклира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: