700 деца чекаат на Законот за деца одвоени од своите родители

Одделот за правда вчера соопшти дека повеќе од 1400 деца од пет години и постари, биле повторно обединети Судот закажа краен рок до официјалните преставници на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузен судија нареди на администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ја рестартира програмата ДАЦА, со која се спречува депортација на имигранти ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа, нови истражувањата на јавното мислење покажуваат дека нема голема промена во генералните ставови кон имиграцијата Жителите на гратчето Гетисбург, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иванка Трамп се огради од остриот говор на нејзиниот татко на тема миграција и медиуми во едно интервју, објавија агенциите денес. Повеќе од 2.500 деца на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската влада тврди дека успеала да спои 1.800 деца со нивните родители, но дека 711 не ги исполнуваат условите. Вкупно 711 деца, кои се одземени на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

700 деца чекаат на Законот за деца одвоени од своите родители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: