Словенија во шок: Познатиот актер заклан во својот стан, убиецот сам повикал полиција

Словенија била шокирана од насилната смрт на Гашпер Тич, актер и претседател на националното Друштво на драмски уметници, кој во неделата под неразјаснети ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенечкиот актер, Гашпер Тич е убиен во својот стан во центарот на Љубљана, а осомничено е 20-годишно момче кое е уапсено од страна на полицијата. Полицијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија во шок: Познатиот актер заклан во својот стан, убиецот сам повикал полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: