Во поштенска пратка пронајден килограм хашиш

5 копии

Царинските службеници на аеродромот „Александар Велики“ спречија обид за нелегално внесување на еден килограм хашиш смола. Како што информира Царинската управа, на 18-ти овој месец во царинска испостава Аеродром „Александар Велики“ Скопје – отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија, за примач – физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока –Samples (1 парче) со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта – превозник на пратката, е пронајден хашиш смола-наркотична дрога, со тежина од 1 килограм. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични
3 копии

На аеродромот „Александар Велики“ отсек за стоково царинење, царинските службеници спречија обид за нелегелно внесување на килограм хашиш смола. Како што соопштија од Царинската управа, во саботата во царинска испостава аеродром „Александар Велики“ Скопје – отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија, за примач – физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока – 1 парче со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта – превозник на пратката е пронајден хашиш смола-наркотична дрога, со тежина од 100 грама. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични

Цариниците на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје откриле 100 грама хашиш во пратка што биле испратена од Словенија, информираат од Царинската управа. Според Управата, во саботата во царинска подружница на аеродромот „Александар Велики“, поточно во отсекот за стоково царинење, пристигнала пратка од Словенија на која имало назначено вредност од 20 евра. Примач бил лице од Скопје. Цариникот се посомневал во веродостојноста и во присуство на претставник од курирската пошта кој требало да ја преземе пратката го отворил пликот и го пронашол хашишот.
| | веќе видена | слични

Како што информира Царинската управа, на 18 овој месец во царинската испостава на аеродромот „Александар Велики“ пристигната е пратка испратена од Словенија за примач физичко лице од Скопје. Царинските службеници на аеродромот „Александар Велики“ спречија обид за нелегално внесување еден килограм хашиш. Како што информира Царинската управа, на 18 овој месец во царинската испостава на аеродромот „Александар Велики“, отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија за примач физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока – „Samples“ (1 парче) со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта, која е превозник на пратката, пронајдена е наркотична дрога хашиш со тежина од 1 килограм. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 159 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во поштенска пратка пронајден килограм хашиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: