Во поштенска пратка пронајден килограм хашиш

5 копии

Царинските службеници на аеродромот „Александар Велики“ спречија обид за нелегално внесување на еден килограм хашиш смола. Како што информира Царинската управа, на 18-ти овој месец во царинска испостава Аеродром „Александар Велики“ Скопје – отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија, за примач – физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока –Samples (1 парче) со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта – превозник на пратката, е пронајден хашиш смола-наркотична дрога, со тежина од 1 килограм. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични
3 копии

На аеродромот „Александар Велики“ отсек за стоково царинење, царинските службеници спречија обид за нелегелно внесување на килограм хашиш смола. Како што соопштија од Царинската управа, во саботата во царинска испостава аеродром „Александар Велики“ Скопје – отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија, за примач – физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока – 1 парче со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта – превозник на пратката е пронајден хашиш смола-наркотична дрога, со тежина од 100 грама. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични

Цариниците на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје откриле 100 грама хашиш во пратка што биле испратена од Словенија, информираат од Царинската управа. Според Управата, во саботата во царинска подружница на аеродромот „Александар Велики“, поточно во отсекот за стоково царинење, пристигнала пратка од Словенија на која имало назначено вредност од 20 евра. Примач бил лице од Скопје. Цариникот се посомневал во веродостојноста и во присуство на претставник од курирската пошта кој требало да ја преземе пратката го отворил пликот и го пронашол хашишот.
| | веќе видена | слични

Како што информира Царинската управа, на 18 овој месец во царинската испостава на аеродромот „Александар Велики“ пристигната е пратка испратена од Словенија за примач физичко лице од Скопје. Царинските службеници на аеродромот „Александар Велики“ спречија обид за нелегално внесување еден килограм хашиш. Како што информира Царинската управа, на 18 овој месец во царинската испостава на аеродромот „Александар Велики“, отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија за примач физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока – „Samples“ (1 парче) со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта, која е превозник на пратката, пронајдена е наркотична дрога хашиш со тежина од 1 килограм. Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното јавно обвинителство.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 202 | | | веќе видена

„На одлуката на Кривичен совет немаме право на жалба до Врховен суд. Имаме можност да поднесеме иницијатива до Јавниот обвинител на РМ. Тој како надлежен може ...
сите 337 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во поштенска пратка пронајден килограм хашиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: