Оценка на експертите за економските параметри нотирани во извештајот на ЕК


Извештајот на Европската Комисија за напредокот на земјава на економски план, за министрите е позитивен, додека за експертите - покажува дека нема напредок. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општа констатација читајќи го Извештајот е дека речиси нема напредок во областа на економијата, во однос на извештајот кој се однесуваше на 2017 година на ...
| | веќе видена | слични

Институтот за економски анализи Фајнанс тинк анализира дека во Извештајот во однос на економските политики се нагласува недостатокот на долгорочни потези, дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната ...
сите 916 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 422 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 230 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оценка на експертите за економските параметри нотирани во извештајот на ЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: