Повеќе лица врз кои е направен обид за рекет сами ги пријавуаат случаите


 Единствено денеска го информирала СЈО информираше дека отворила боледување на 16 јули, ден по аферата Рекет во која  и беше одземен мобилниот  телефон. Од што ...
| | веќе видена | слични

Општо познато е дека Никола Груевски, правосилно осуден, обвинет и осомничен поранешен премиер е во Будимпешта. За едни е азилант, за други бегалец. Но, факт е ...
| | веќе видена | слични

На кого мисли Катица Јанева дека сака да го урне СЈО? Али Ахмети, Бујар Османи, пратениците Антонио Милошоски, Љупчо Димовски, но и Никола Груевски се меѓу ...
| | веќе видена | слични

Гинеш телефон во Белград, град од два милиони жители. Го пронаоѓа друг човек во друга земја, исто со два милиони жители, баш кај сестрата на девојката на ...
| | веќе видена | слични

Телевизија Телма дознава дека вториот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е најден кај сестрата на девојката на синот на Јанева, Лазар. Според ...
| | веќе видена | слични

Во наследство по мојата оставка како специјален обвинител оставам десетина готови, завршени истраги, кои може брзо да бидат процесирани во обвиненија. Тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Јанева ја заврши прес-конференцијата осврнувајќи се на својата ocтавка и испраќајќи шифриpaна порака до „некој се обидува да ја злoyпотребува својата политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Не можам да го чувам мандатот во фиока и морам да го доделам во рок од десет дена од верификувањето на мандатите на пратениците. Aко лидерот на СДСМ, Зоран ...
сите 551 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 77 | | | веќе видена

Русија е првата земја во светот која регистрираше вакцина против корона вирусот. Цената на руската вакцина на меѓународниот пазар ќе биде најмалку 10 долари за ...
сите 352 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе лица врз кои е направен обид за рекет сами ги пријавуаат случаите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: