Силјановска Давкова: Ваков колапс на легитимитетот за 18 месеци нема ни на едни европски избори


4 копии

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за медиумите професорката Гордана Силјановска Давкова која е кандидат за претседател на државата ја објасни нејзината порака упатена до премиерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средби со сите оние кои го бојкотирале првиот круг гласање поради промената на името, но и со незадоволните од шарената револуција најави вчера кандидатката за ...
| | веќе видена | слични

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не треба да сте експерт за да заклучите дека во историјата на европските избори не се случило за 18 месеци да загубите 40 отсто од гласовите или околу 200 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој резултат не го гледам само како гласање за враќање на ВМРО-ДПМНЕ, туку и како гласање за Гордaна Силјановска Давкова. Погледнете ги резултатите во ...
| | веќе видена | слични

Тесен резултат во првиот круг на претседателските избори во Македонија е изненадувачки со оглед на фактот дека Гордана Силјановска Давкова претставува само дел ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, денеска ја стартуваше кампањата во вториот круг од претседателските избори. Во изјава за медиумите, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека предноста во гласови што ја има Пендаровски во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска Давкова: Ваков колапс на легитимитетот за 18 месеци нема ни на едни европски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: