Јас на албанските гласачи им го нудам она што им го нудам и на македонските – еднаков однос

Јас на албанските гласачи им го нудам она што и на македонските и турските, и на ромските, и на српските, и на бошњачките и на влашките, и на сите гласачи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ го оценија избирачкиот процес како успешен. Според нивните информации, имало тивок бојкот на албанските гласачи, особено во гостиварските општини.Целата ...
| | веќе видена | слични
12 копии
6 копии

Во ДУИ на првата прес-конференција по завршување на гласањето истакнаа дека се задоволни од придонесот на партијата во двата изборна круга со што е овозможен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тезата на Пендаровски не ја побивам јас, туку ја побиваат минстрите албанци, директорите албанци, кои велат „ние имаме право да зборуваме на овој јазик, вие ...
| | веќе видена | слични

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јас на албанските гласачи им го нудам она што им го нудам и на македонските – еднаков однос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: