Централните поминаа, пораките пратени: Уште една недела митинзи

2 копии

Во завршниот збор пред штипјани, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика на заедничко обединување пензионерите, студентите, бизнисмените и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во недела на 21 април ќе му дадеме шанса на Заев да го исполни ветувањето дека ќе даде оставка откако ќе загуби неговиот кандидат Пендаровски. Време е да ...
| | веќе видена | слични

Завршува изборната кампања, во недела граѓаните одат на избори. Изборната кампања денеска завршува.По дваесетдневната кампања, на полноќ стапува изборниот молк ...
| | веќе видена | слични

Денес претседателските кандидати ќе ги одржат последните митинзи во рамки на претседателската предизборна кампања. Од полноќ настапува изборен молк, а во ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
| | веќе видена | слични

Завршниот настан на коалицијата Заедно Напред во првиот дел од изборната кампања ќе се одржи во петок (19.04) во Охрид. Претходно караванот на коалицијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централните поминаа, пораките пратени: Уште една недела митинзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: