Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

4 копии

Невиден пycтош остави зад себе вчерашното, досега незaпaмтeно невpeме во атарот на пелагониското село Канатларци. Градот, поројниот дожд и силниот ветар за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Невремето што вчера зафати повеќе населени места од Прилепско зад себе остави катастрофални последици, информираат од Општина Прилеп. Штети на земјоделските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силното невреме проследено со дожд, силен ветер и град што вчера го зафати Прилепско, во атарите на селата Канатларци и Ерековци уништи род со тутун, жито, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Со методата на засејување на градоносните облаци со помош на авиони, од темните облаци наместо град ќе врне дожд. На вчерашната седница владата ги усвоила ...
| | веќе видена | слични

Останато

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 352 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 109 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: