Села: Се разбира дека успеавме да вметнеме неколку измени во рамките на овој процес


2 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Со 81 глас и бојкот од ВМРО-ДПМНЕ, Собранието ги изгласа уставните измени.Со тоа се даде зелено светло на Преспанскиот договор за менување на името на државата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Беса на Биљал Касами и Владата успеале да најдат решение во текот на преговорите за два амандмана директно поврзани со Договорот од Преспа во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На албански јазик во сите документи ќе стои ‘македонис’, во превод ‘на Македонија’, изјави Аријанит Хоџа од „Беса“, говорејќи за договорот со премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

За другите две точки кои не се директно поврзани со Договорот ќе се расправа понатаму. Во делот за дијаспората, како што посочи денеска во Собранието, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зијадин Села по средбата со премиерот Зоран Заев рече дека е постигнат договор пратениците од оваа партија да гласаат за уставните измени. На инсистирање на ...
| | веќе видена | слични

„Во конструктивна атмосфера успеавме во постигнувањето договор, соопшти премиерот Зоран Заев по средбата попладнето со лидерот на Алијанса на Албанците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Почна седницата во грчкиот парламент на чии дневен ред е расправа за недоверба на владата, за што утре се очекува и гласање.Грчкиот премиер, Алексис Ципрас ...
сите 587 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, a низ целата ...
сите 288 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села: Се разбира дека успеавме да вметнеме неколку измени во рамките на овој процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: