Собранието ги донесе законите за судовите, за Судски совет и за високото образование


5 копии

Собранието на Република Македонија на денешната 45. седница ги донесе Законот за високото образование и измените и дополнувањата на законите за судовите, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за измена на Законот за основање факултети во составот на Универзитетот „Климент Охридски“ од Битола по скратена постапка, кој беше поднесен до ...
| | веќе видена | слични

До Собранието е предложена законска измена со кој се бара промена на седиштето на Правниот факултет на Битолскиот универзитет „Св. Климент Охридски“ од Кичево ...
| | веќе видена | слични

Поаѓајќи од современите предизвици на високото образование во Република Македонија, како и потребата за перманентно унапредување на неговиот квалитет, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

Наместо министерката Рената Дескоска да предложеше квалитетен закон за високо образование деновиве стана јасно дека приоритет ѝ било обезбедување на место за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија порачуваат дека ќе продолжат со спроведување на мерките за унапредување на образованието, што, како што велат, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ги донесе законите за судовите, за Судски совет и за високото образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: