Дипломатите порачуваат „Сега или никогаш!“, противниците покренуваат кампања „Македонија бојкотира!“


Додека од Запад секојдневно стигнува дипломатска поддршка за референдумот, во Македонија се обединуваат застапниците на бојкотот „Сакаат да ни го уништат ...
| | веќе видена | слични
17 копии
6 копии

На денешната седница на Владата ќе се расправа за пристапот на извршната власт за водење кампања за претстојниот референдум на 30-ти септември. „Преку ...
| | веќе видена | слични

Договорот со Република Грција го потпишавме во интерес на иднината на Република Македонија. Договорот го заштитува македонскиот идентитет. Со договорот, нашето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Ова го истакна денеска премиерот Зоран Заев по панелот посветен на 17 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор нагласувајќи оти Владата ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 804 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 314 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 107 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 108 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатите порачуваат „Сега или никогаш!“, противниците покренуваат кампања „Македонија бојкотира!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: