Затвор со 5 ѕвезди: Најбогатиот Арап на светот го покажа „златниот кафез“ (видео)


2 копии

Саудскиот принц Алвалид бин Талат, кој важи за најбогат Арап на светото е пуштен на слобода од хотелот Рич Карлтон во Ријад, каде голем број од некогашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставник на саудиските власти денеска соопшти дека од луксузниот хотел „Риц-Карлтон“ во Ријад се ослободени сите членови на кралското семејство, поранешни ...
| | веќе видена | слични

Шеикот  Сауд ал-Мојеб изјави  дека 56 од 381 лица повикаа на сослушување од 4 ноември останале во притвор. Тие се затоврени во луксузниот хотел Риц Карлтон . ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од ноември минатата година во Саудиска Арабија беа уапсени десетици принцови и поранешни функционери во рамките на голема антикорупциска кампања, ...
| | веќе видена | слични

Саудискиот принц Алвалид бин Талал, кој важи за најбогатиот Арап на светот, досега беше во притвор во прилагодениот хотел Риц Карлтон каде казна отслужуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 173 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 31 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 209 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвор со 5 ѕвезди: Најбогатиот Арап на светот го покажа „златниот кафез“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: