Де Лаурентис упати „отровна стрела“ кон Сари, овој не остана покус да му возврати


2 копии

Претседателот на Наполи во вербална војна со поранешниот стратег од клупата на таа екипа кој не остана покус а да не му возврати на неговата провокативна ...
| | веќе видена | слични

Откако Ливерпул ова попладне славеше со 1:2 на незгодното гостување кај тимот на Лестер, големо внимание секако привлече мечот на Челси кој за противник го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маурицио Сари засега може да се пофали со перфектен старт во Премиер лигата, или поточно со три победи на трите одиграни натпревари на Челси, учинок кој му ...
| | веќе видена | слични

Тактиката на Рафаел Бенитез на дуелот меѓу Њукасл и Челси отвори вистинска дебата во Англија, а во неа се вклучи и Гери Невил кој во свој стил испрати и мала ...
| | веќе видена | слични

Челси вчера имаше апсолутна доминација на теренот на гостувањто на „Ст. Џејмс парк“, а иако победи со минимални 1:2 со автоголот на Једлин во самата завршница, ...
| | веќе видена | слични

Едно од редовните прашања кои Маурицио Сари ги добиваше откако летово го презеде Челси, беше како планира да тера со пушењето во земја каде е забрането да се ...
| | веќе видена | слични

Во натпреварот од третото коло од англиската Премиер лига Челзи со 2:1 го совлада Њукасл, но во овој натпревар избраниците не Маурицио Сари имаа посед на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 349 | | | веќе видена

Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Лаурентис упати „отровна стрела“ кон Сари, овој не остана покус да му возврати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: