(ВИДЕО) ТВ Алфа – 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини


Во денешното издание на „Урбан блок“ на Кат продукција, кое се емитува на ТВ Алф во 12:30 часот ќе гледате: – што е курје око или народски кажано жуљ? Зошто се појавува и како се лекува ќе откриете од разговорот со доктор Анета Кајсторовска – кои се најновите начини за бришење на годините од вашата кожа ќе откриеме од разговорот со доктор Тихомир Цветковиќ – постои ли начин да ослабнете за само неколку недели откриваат Мелина Милевски и Биљана Стошиќ – патепис во земјата на ритамот, румот, цигарите, белите песочните плажи – Куба
| | веќе видена | слични

Нова индиска серија од продукцијата на "Малечката невеста" Од понеделник, 4 септември, промени во програмската шема на Алфа телевизија. 18.15 часот ќе стане термин резервиран за новата индиска теленовела "Сарас и Кумуд - бескрајна љубов" , за чија содржина ве известуваме во продолжение : Сарас е младо момче кое доаѓа од индиска аристократска фамилија. Неговата мајка уште одамна извршила самоубиство, по што татко му се оженил со Гуман, една злобна и себична жена со која го добил синчето Дени. Таткото на Сарас му договара брак на синот со Кумуд, ќерка на еден негов пријател. Сарас не ја познава Кумуд и не сака да се ожени на таков начин, а воедно е и депримиран од смртта на мајка му. Па затоа, тој заминува во селото на Кумуд каде постепено почнува да се запознава со нејзината фамилија. Како поминува времето, Сарас и Кумуд вистински се вљубуваат еден во друг, започнувајќи ја приказната за една бескрајна љубов. Но, еден ден, Сарас наоѓа писмо на мајка му во кое открива дека таа се убила затоа што дознала за ...
| | веќе видена | слични

Пред официјалниот старт на годинашната 6та традиционална „Демирхисарска џипијада 2017“, подготовките се приведуваат кон самиот крај. Организаторот, Здружението „Оф роад Демир Хисар“ најавуват рекорднен број на учесници од околу 500 вљубеници во оваа пасија од цела Македонија. Според поднесените пријави, на „турнејата“ ќе учествуваат 150 возачи на теренски возила. Од минатата година, заради големиот интерес од атрактивноста на трасата, организаторот допушти учество и на мотоциклисти кои годинава ќе учествуваат со над 20 крос мотоцикли, а годинава првпат ќе учествуваат и околу 50 велосипедисти од повеќе градови. Мотоциклистите ќе бидат претходница на теренските возила, а додека велосипедистите ќе возат по посебна траса. Маршрутите на теренските „тешкаши“, мотоциклистите и велосипедистите се долги од 40 до 60 километри и поминуваат низ најатрактивните и најживописни предели на Бигла, Илинска и Плакенска Планина. Најатрактивниот и највозбудлив дел од „турнејата“ ќе се одржи во рударското окно на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Пред официјалниот старт на годинешната 6-та традиционална „Демирхисарска џипијада 2017“, организаторот, здружението „Оф роад Демир Хисар“ најавуват рекорднен број на учесници од околу 500 вљубеници во оваа пасија од цела Македонија. Според поднесените пријави, на „турнејата“ ќе учествуваат 150 возачи на теренски возила.Од минатата година, заради големиот интерес од атрактивноста на трасата, организаторот допушти учество и на мотоциклисти кои годинава ќе учествуваат со над 20 крос мотоцикли, а годинава првпат ќе учествуваат и околу 50 велосипедисти од повеќе градови. Мотоциклистите ќе бидат претходница на теренските возила, а додека велосипедистите ќе возат по посебна траса. Маршрутите на теренските „тешкаши“, мотоциклистите и велосипедистите се долги од 40 до 60 километри и поминуваат низ најатрактивните и најживописни предели на Бигла, Илинска и Плакенска Планина.Најатрактивниот и највозбудлив дел од „турнејата“ ќе се одржи во рударското окно на поранешниот површински коп на рудникот „Демир Хисар“ кадешто, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, го одби барањето поднесено од десничарската партија Атака врвот Мусала да биде преименуван во Свети Иван Рилски, објави новинската агенција Фокус.Оваа партија го доставила предлогот за промена на името на највисокиот врв на Бугарија со образложение дека топонимот има турско-арапско потекло. Ова е второ барање, а истиот предлог му беше доставен и на претходниот претседател Росен Плевнелиев, во неговиот мандат од 2012 до 2017 година. Од кабинетот на Плевнелиев не беше прифатено барањето за преименување на врвот. Од Комисијата за именување објекти со национално значење и населени места го одбија предлогот на Атака, поради недостиг од стручни мислења за потеклото на поимот Мусала. Освен тоа, со промена на името секаде ќе треба да се извршат корекции на сите документи на кои се појавува (мапи и други документи), за што во овој момент не постои потреба.
| | веќе видена | слични

Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ повторно се мета на аналитичарот Милан Стефаноски. Тој во својот најнов ФБ статус вели: Д(р)еформаторска хипокризија. Според досегашниот статут ( за нив недемократски) тие биле нелигитимни и недемократски на своите партиски функции Идеме со ред, Едниот од нив беше претседател на општински комитет, ( на јавен оглас во најмалку три весника) Вториот претседател на републичка комисија, (учествува во изработка на актуелниов статут) Третиот, претседател на општински комитет на УМС ( до вчера не ни се замараше со правни работи во партијата) Четвртиот, на мала врата, без ниту едно партиско поминато скалило преку јавен оглас станува претседател на републичка комисија при УМС, и самиот е иницијатор и учествува во подготовката на правниот статут на УМС на ВМРО – ДПМНЕ. Петтиот не ни знаеше каде е штабот, зафатен со јавни набавки во министерството при распределбата на имотот на министерството.
| | веќе видена | слични

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите: – како изгледа најскапата кујна во светот вредна повеќе од 1,5 милиони долари. Што ја прави оваа кујна поразлична од сите останати? – како да ја уредите вашата кујна во винтиџ стил?Кои се главните карактеристики на овој вонвременси тренд? – време е за реновирање и време за промена на крупните промени во домот. Која е разликата помеѓу алуминиумските и ПВЦ прозорците и како да го подесите режимот на прозорците според тековната сезона. Што е она што мајсторите најчесто збораваат да ви го напоменат? – септемвриски подготовки,како да ја промените и прилагодите детската во тинејџерска соба. Неколку важни совети и насоки… – Погледнете како изгледа домот на еден француски дизајнер. Еве што ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на „Урбан блок“ на Кат продукција, кое се емитува на ТВ Алфа во 12:30 часот ќе гледате: – што со телото по бременоста, постои ли начин да се врати старата фигура? Совети и насоки од Мелина Милевски и Биљана Стошиќ. – што со кожата по годишните одмори, потребна ли е посебна нега која ќе ја врати дехидрираната кожа во живот.Едукативен разговор со доктор Цветковиќ. – што не очекува во наредната сезона, познатите модни брендови почнуваат да ги диктираат модните трендови.
| | веќе видена | слични

Тој во својот најнов ФБ статус вели: Д(р)еформаторска хипокризија. Според досегашниот статут ( за нив недемократски) тие биле нелигитимни и недемократски на своите партиски функции Идеме со ред, Едниот од нив беше претседател на општински комитет, ( на јавен оглас во најмалку три весника) Вториот претседател на републичка комисија, (учествува во изработка на актуелниов статут) Третиот, претседател на општински комитет на УМС ( до вчера не ни се замараше со правни работи во партијата) Четвртиот, на мала врата, без ниту едно партиско поминато скалило преку јавен оглас станува претседател на републичка комисија при УМС, и самиот е иницијатор и учествува во подготовката на правниот статут на УМС на ВМРО – ДПМНЕ. Петтиот не ни знаеше каде е штабот, зафатен со јавни набавки во министерството при распределбата на имотот на министерството.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ТВ Алфа – 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: