Samsung Galaxy Note 9 излезе сега и во Deep Sea Blue верзија


Samsung Galaxy Note 9 е моментално во фокусот на вниманието, кој ќе биде презентиран за две недели. Во меѓувреме протекуваат постојано слики за неговиот дизајн и камерата. Претходно пишувавме дека ќе го има во Lilac Purple варијанта, а сега излезе и дека ќе го има во Deep Sea Blue боја. Овој пат ќе го има исто така Infinity Display на предниот панел, при што Samsung се потрудил да ја намали рамката одоздола. Samsung ја врати хоризонталната камера од задната страна и ја модифицирал локацијата на сензорот за отпечатоци исто така. Има и значителни промени кај S Pen, кој сега има стилус со Bluetooth .
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните информации, кинески Хуавеи би можеле својот прв флексибилен паметен телефон да го претстават веќе идната година и да го претркаат Самсунг. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung Galaxy Note 9 излезе сега и во Deep Sea Blue верзија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: