Рикардо остана без поените од Ф1 трката во Франција

Вчерашните квалификации донесоа полни раце работа за организаторите на трката за Големата награда на Австрија. Најпрво беше одлучено финалниот поредок во ...
| | веќе видена | слични

Луис Хамилтон првично се најде зад Шарл Леклер во квалификациите за Ф1 трката во Австрија, но поради инцидентот со Кими Раиконен, стјуардите дополнително му ...
| | веќе видена | слични

Луис Хамилтон ќе назадува три места на гридот откако доби казна за тоа што го блокираше Кими Раиконен во првиот дел од денешните квалификации.Макс Верстапен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 235 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 242 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 100 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикардо остана без поените од Ф1 трката во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: