ФБИ од Дерипаска сакал да направи свој шпион

4 копии
4 копии
2 копии

Москва забележала обиди за мешање на САД во руските избори, изјави високиот руски дипломат Андреј Нестеренко. Веста доаѓа во време кога „Гугл“ е осомничен за ...
| | веќе видена | слични

Американското биро за истраги (ФБИ) се обидело од Олег Дерипаска и од други руски олигарси да добие информации за наводната поврзаност меѓу руското раководство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФБИ од Дерипаска сакал да направи свој шпион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: