РИСТО ЛАЗАРОВ Македонско име нема да загине!


Петар Арсовски, актер кој ја доби државната награда „11 Октомври“ за животно дело во интервју за НОВА ги анализира состојбите во културата која не може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писателот и преведувач Драги Михајловски, поетот и новинар Ристо Лазаров, актерот Петре Арсовски и урологот Александар Ставридис се добитници на овогодинешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На преведувачот и писател Драги Михајловски, на писателот и новинар Ристо Лазаров, на актерот Петре Арсовски и на хирургот-уролог Александар Ставридис денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 145 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИСТО ЛАЗАРОВ Македонско име нема да загине!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: