Федерер преку Надал до финалето со Ѓоковиќ


2 копии

Рафаел Надал втора година по ред како краен дострел го има полуфиналето на Вимблдон, бидејќи денеска свесткиот рекет број два загуби од својот вечен ривал ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер и Рафаел Надал на тениските љубители на „Централниот терен“ им приредија уште еден спектакл, кој на крајот му припадна на швајцарскиот „Маестро“, ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер кој наскоро ќе наполни 38 години, ќе биде противник на Новак Ѓоковиќ во неделното финале на Вимблдон. Федерер во 40-тиот меѓусебен дуел против ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ во недела го очекува нова пресметка со Роџер Федерер и тоа на најголемата можна сцена во тенисот, „Централниот терен“ на Вимблдон, но Србинот ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер го совлада Рафаел Надал во битка меѓу двајцата титани во тенисот. Во вториот полуфинален меч на „Вимблдон“, 37-годишниот Швајцарец го надигра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер преку Надал до финалето со Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: