Размена на титаните: Оклахома го доби Пол, а Вестбрук замина во Хјустон


3 копии

Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во ...
| | веќе видена | слични

НБА во наредната сезона ќе биде супер интересна, а за тоа говорат потезите кои клубовите ги повлекоа во овој трансфер период во кој се создадоа неколку нови ...
| | веќе видена | слични

Хјустон го засили ростерот со искусниот центар Тајсон Чендлер. Неодамнешниот член на ЛА лејкерс ќе остане во Западната конференција, а со Ракетите се согласи ...
| | веќе видена | слични

Расел Вестбрук од следната натпреварувачка сезона ќе го гледаме во дресот на Хјустон Рокетс каде пак ќе се обедини со уште една голема ѕвезда Џејмс Харден со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 43 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Размена на титаните: Оклахома го доби Пол, а Вестбрук замина во Хјустон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: