Прва парламентарна средба во рамки на Жан Моне процесот


8 копии
6 копии

Охрид, 14. мај 2018 (ИНПРЕС) – Деловникот за работа на Собранието, Етичкиот кодекс, буџетската независност на македонското Собрание, се дел од прашањата што се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Работни групи на пратениците и од власта и од опозицијата во Собранието работат на изработка на етички кодекс за пратениците. Етичкиот кодекс има за цел да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 990 пријави од граѓани за гласање во Дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија во странство се доставени до денеска во 13 часот до ...
сите 233 | | | веќе видена

Институтот за политички истражувања по спроведената анкета излезе со податоци дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на наредните избори. Имено, истражувањето во август ...
сите 61 | | | веќе видена

Изјавата на Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско не е случајно дадена оценка. Тоа е израз на едно 70 годишно фалсификување на бугарската историја ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва парламентарна средба во рамки на Жан Моне процесот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: