Владата со мерки за безбедност во сообраќајот


Сo анексот на договорот за автопатот Кичево -Охрид, кој беше прифатен на последната седница на Владата, изградбата на оваа делница се пролонгира за три и пол ...
| | веќе видена | слични

Новиот рок за финиширање на автопатската делница од Кичево до Охрид е пролонгирана за 30 јуни 2021 година, соопшти министерот за транспорт и врски Горан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На барање на надзорниот орган, донесовме одлука да се склучи анекс на договорот за изградба на автопатската делница Кичево-Охрид со продолжување на рокот, ...
| | веќе видена | слични

Крајниот рок за изградба на автопатската делница Кичево - Охрид да биде 30 јуни 2021 година, информираше министерот за транспорт и врски Горан Сугарески по ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Крајниот рок за изградба на автопатската делница Кичево - Охрид да биде 30 јуни 2021 година, предвидува текстот на анекс договорот за изградба на оваа делница, ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески одлуката за склучување на анекс договорот за изградба на оваа автопатска делница е на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 252 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата со мерки за безбедност во сообраќајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: