Албанија забрани емитување на спотови од Цеца

3 копии

Добросав Гавриќ , осуден за убиство на Жељко Ражнатовиќ Аркан, во Јужноафриканската Република го чуваат по наредба на разузнавачките служби, кои со „валкани ...
| | веќе видена | слични

Поминаа речиси 20 години по убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, но Цеца ни по толку време не може ни да се приближи до хотелот каде тоа се случи. „За мене тоа ...
| | веќе видена | слични

Светлана Цеца Ражнатовиќ откри зошто ги чува деталите од својот љубовен живот подалеку од јавноста, како и тоа дека е сигурна дека по смртта на мажот Жељко ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за аудиовизуелни медиуми (АМА) на Албанија ја предупреди албанската национална радио-телевизија да не емитува песни на пејачката Светлана Ражњатовиќ ...
| | веќе видена | слични

Албанската агенција за аудиовизуелни медиуми (АМА) го предупредила јавниот албански сервис (РТШ) за емитување на песни од српската пејачка Светлана Цеца ...
| | веќе видена | слични

Цеца Ражњатовиќ даде изјава за српски Курир, по информацијата дека нејзината музика е забранета во Албанија.“Не сум слушнала дека сум забранета во Албанија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за аудиовизуелни медиуми (АМА) на Албанија го предупреди албански јавен радиодифузер РТСХ за емитување песни од пејачката Цеца Ражнатовиќ, сопруга ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 683 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 759 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 491 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, министерката за финансии, ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека го повлекла депозитот навремено од Еуростандард по претходен дослух на ...
сите 106 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија забрани емитување на спотови од Цеца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: