Торо Росо го покажа новиот болид за 2019 (фотогалерија)


2 копии
2 копии
4 копии

Меѓународната групација myWorld и Ф1 тимот Торо Росо потпишаа повеќе годишен договор за официјално стратешко партнерство. Од годинава, пилотите на Ф1 тимот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торо Росо го покажа новиот болид за 2019 (фотогалерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: