Нема веќе по 8 илјади месечно, се менува законот за финансиска помош за трето дете


Државата нема да плаќа по 8 илјади денари месечно за трето дете. Со новата измена за трето дете ќе се одбива еднократна парична помош во висина од 60 илјади ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии

Нема да има додаток за трето дете секој месец, туку само еднократна парична помош. Ако досега овие семејства добиваа по 8000 денари месечно или околу 15.500 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Измените во Законот за заштита на децата предвидуваат укинување на додатокот за трето дете воведено во 2009 година од владата на ВМРО-ДПМНЕ. Предлог законот ...
| | веќе видена | слични

Денешното отворено Студио 1 го почнуваме со настаните што го обележаа денот до сега. Како вечна тема, потсетуваме на загадувањето во Скопје во зимскиот период, ...
| | веќе видена | слични

Поради немањето ефект од мерката која ја воведе поранешната влада, додатокот за трето дете ќе се укине. Ова се предвидува во законските измени за заштита на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема веќе по 8 илјади месечно, се менува законот за финансиска помош за трето дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: