Прилепчанец итно пренесен во болница

Пожар избувнал вчера околу 11:20 часот во помошна просторија од куќа на жител на село Палатица, тетовското. Огнот најпрво пламнал во подрумска просторија каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Во средата попладнето на кумановска крстосница се случил судир меѓу полициско возило „шкода јети“ и приватен автомобил „фолксваген поло“, по што возачот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера околу 10:30 часот пријавено е дека во село Команичево, кавадаречко, на место викано „Врапче“, при лов, 68-годишниот М.Ц.од Кавадарци, се здобил со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера поплане во Куманово, на крстосницата од улица „11-ти Октомври“ и „Димитрие Туцовиќ“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 310 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Во моменти кога власта тоне во скандали се јавија слугите на Заев. Па ајде да се обратам до Нола и Александрова, и до останатите малкумина нивни поддржувачи, ...
сите 189 | | | веќе видена

Без оглед на се што сте слушнале, идејата да останете во добри односи со поранешниот партнер никако не е добра идеја, покажало едно психолошко истражување. ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец итно пренесен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: