Teшко повреден пешак во Прилеп

Б.А. (66) од Прилеп вчера била тешко повредена откако била удрена од возило „фиат" на улицата „1-ви Мај". Возилото било управувано од А.Т. (34) од Прилеп.Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот
| | веќе видена | слични

На 18.12.2018 година во 09,40 часот В.Д.(52) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 08,15 часот на улица “Франклин Рузвелт“ во Скопје по претходно недоразбирање во сообраќајот била физички нападната од страна на непознато лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Синоќа веднаш после полноќ на патниот правец Битола – Прилеп, пред клучка „Могила“ М.Н.(21) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „тико“ со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и тоа се превртело. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Возило се преврте пет минути по полноќ на патниот правец Битола – Прилеп, пред клучката „Могила“. Како што соопшти полицијата, со возилото управувало 21-годишно лице од Прилеп, кое ја загубило контролата над возилото. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични
7 копии

Четворица мигранти, државјани на Авганистан, се пронајдени при растовар на камион во круг на фабрика во Прилеп, соопшти полицијата. Тие во возилото се качиле најверојатно во Бурса, Република Турција. Полицијата соопшти дека вчера околу 15:00 часот во Прилеп, во круг на фабрика при растовар на товарно моторно возило „ДАФ“ со гевгелиски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а управувано од Ч.М.(49) од Гевгелија биле пронајдени четири државјани на Авганистан. Во извршениот разговор со возачот тој кажал дека камионот го товарил во Бурса – Р.Турција, и на 15 декември го однел на царина во Бурса, и додека бил на царина и ги извршувал царинските формалности, камионот не бил пломбиран. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот. Државјаните на Авганистан ќе бидат упатени во ПТЦ „Винојуг“-Гевгелија.
| | веќе видена | слични
6 копии

Четворица државјани на Авганистан биле пронајдени во круг на фабрика при растовар на товарно моторно возило со гевгелиски регистарски ознаки, соопшти полицијата. Возилото било сопственост на правно лице, а управувано од Ч.М.(49) од Гевгелија. Во извршениот разговор со возачот тој кажал дека камионот го товарел во Бурса – Турција. Возачот при разговорот со полицајците, посочил дека пред четири дена го однел возилото на царина во Бурса, и додека бил таму и ги извршувал царинските формалности, камионот не бил пломбиран. Државјаните на Авганистан ќе бидат упатени во ПТЦ „Винојуг“ - Гевгелија.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера околу 15 часот во Прилеп, во круг на фабрика при растовар на товарно моторно возило „ДАФ" со гевгелиски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а управувано од Ч.М. (49) од Гевгелија, биле пронајдени четири државјани на Авганистан.Во извршениот разговор со возачот тој кажал дека камионот го товарил во Бурса – Р. Турција, и во саботата го однел на царина во Бурса, а додека бил на царина и ги извршувал царинските формалности, камионот не бил пломбиран.Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот. Државјаните на Авганистан ќе бидат упатени во ПТЦ „Винојуг“ – Гевгелија.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 19.12.2018 година во 00,05 часот на патниот правец Битола – Прилеп, пред клучка „Могила” М.Н.(21) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Тико” со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и тоа се превртело . Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчераутро околу 11 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во средното училиште „Арсениј Јовков” од страна на Е.Џ. (17), А.Б. (16) и уште едно лице, со употреба на нож бил нападнат С.Р. (18) од Скопје, а потоа физички нападнале уште тројца ученици на возраст од 17 и 18 години, по што го напуштиле местото на настанот. С.Р. бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември” за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

18-годишно момче вчера во претпладневни часови во средното училиште „Арсениј Јовков“ од страна на три најверојатно, сите малолетни деца, било нападнато со нож, соопшти полицијата. По ова тројцата напаѓачи физички нападнале и други уште тројца ученици, додаваат од МВР. „Во 11 часот и 15 минути во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во средното училиште „Арсениј Јовков“ од страна на Е.Џ. на возраст од 17 години, 16-годишниот А.Б. и уште едно лице со употреба на нож бил нападнат 18-годишниот С.Р. од Скопје, а потоа физички нападнале уште тројца ученици на возраст од 17 и 18 години, по што го напуштиле местото на настанот“, се наведува во соопштението на полицијата. С.Р., велат од полицијата по нападот веднаш бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Од полицијата соопштија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Teшко повреден пешак во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: