Повеќе вести како оваа (25)

Б.А. (66) од Прилеп вчера била тешко повредена откако била удрена од возило „фиат" на улицата „1-ви Мај". Возилото било управувано од А.Т. (34) од Прилеп.Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот
сите 138 | | | веќе видена

66-годишна жена е повредена во сообраќајна несреќа во Прилеп. Според полицијата, вчера, во 17:15 часот, на улица 1 Мај, А.Т.(34) од Прилеп, управувајќи „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во пешакот Б.А.(66) од Прилеп. Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот Текстот ,,Фиат” удри во 66-годишна жена во Прилеп е превземен од МАКФАКС .
| | веќе видена | слични

Вчера во Прилеп, на улица „1-ви Мај”, А.Т.(34) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Фиат”, со прилепски регистарски ознаки, удрил во пешакот Б.А.(66) од Прилеп. Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 17:15 часот во Прилеп, на улица „1-ви Мај“, 34-годишниот А.Т. од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Фиат“, со прилепски регистарски ознаки, удрил во 66-годишната Б.А. од Прилеп. Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 17:15 часот во Прилеп, на улица „1-ви Мај“, 34-годишниот А.Т. од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Фиат“, со прилепски регистарски ознаки, удрил во 66-годишната Б.А. од Прилеп. Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

66-годишна жена е повредена во сообраќајна несреќа во Прилеп. Според полицијата, вчета во 17,15 часот на улица „1-ви Мај“, А.Т.(34) од Прилеп управувајќи „фиат“, со прилепски регистарски ознаки, удрил во пешакот Б.А.(66) од Прилеп.Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајотизвор: Makfax
| | веќе видена | слични

Триесетгодишен пешак е тешко повреден откако ноќеска пет минути по полноќ во него удрило возило „фиат брава“.Пешакот М.Г. од Скопје е пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му се констатирани тешки телесни повреди.Сообраќајната незгода се случила на крстосницата од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Крушевска Република”. Возилото било управувано од страна на 47-годишениот Д.М. Од страна на увидна екипа од Секторот за внатрешни работи во Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Триесетгодишен пешак е тешко повреден откако ноќеска пет минути по полноќ во него удрило возило „фиат брава“.Пешакот М.Г. од Скопје е пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му се констатирани тешки телесни повреди.Сообраќајната незгода се случила на крстосницата од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Крушевска Република". Возилото било управувано од страна на 47-годишениот Д.М. Од страна на увидна екипа од Секторот за внатрешни работи во Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Едно лице го загуби животот, а три се повредени меѓу кои и 13 годишно дете во сообраќајна несреќа која синоќа околу 2:30 часот се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Опеница. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Фиат Мареа“ со охридски регистерски таблици управувано од С.М.(21) од с.Оровник-општина Дебарца и „Фиат Пунто“ управувано од Т.К.(63) од с.Лескоец-охридско. -Во сообраќајната незгода на местото на настанот починал совозачот во возилото „Фиат Пунто“ К.М. (50) од с.Лескоец -Охрид, а со телесни повреди се здобиле возачот Т.К. и уште двајца сопатници од истото возило – М.М.(38) и едно 13 годишно дете. На местото на настанот бил извршен увид од страна на увидна екипа од СВР-Охрид и се работи на целосно расчистување на случајот. УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПСКО – Велосипедист тешко повреден во сообраќајна несреќа<\h2> Скопјанецот Ц.П.(64) е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се случила на крстосница ул.“Димо Хаџи Димов“ со ул.“Божидар ...
| | веќе видена | слични

Пешак загина во сообраќајна несреќа што вчера се случи во Гостивар на улицата Браќа Ѓиноски. Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „мерцедес“ со приколка со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец, со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар. Од добиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР. Текстот Прегазен пешак во Гостивар е превземен од МАКФАКС .
| | веќе видена | слични

Пешак загина во сообраќајна несреќа која вчера се случи во Гостивар на улицата „Браќа Ѓиноски“.Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „Мерцедес“ со приколка со гостиварски регистерски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар.Од здобиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.Текстот Прегазен пешак во Гостивар е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Шеесет и шест годишната М.В. од Скопје е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера околу 15:45 часот на крстосницата од ...
| | веќе видена | слични

Триесетгодишен пешак е тешко повреден откако ноќеска пет минути по полноќ во него удрило возило „фиат брава“. Пешакот М.Г. од Скопје е пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му се констатирани тешки телесни повреди. Сообраќајната незгода се случила на крстосницата од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Крушевска Република”. Возилото било управувано од страна на 47-годишениот Д.М. Од страна на увидна екипа од Секторот за внатрешни работи во Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 14:30 часот на булеварот „Јане Сандански“. Од полицијата информираат дека товарно моторно возило “Фолксваген транспортер“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(31) од Скопје (кој по незгодата со возилото го напуштил местото на настанот) удрил во пешак Л.М.(66) од Скопје. -Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот која со возило била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ и задржана на понатамошно лекување. Се работи на целосно расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен на МВР.
| | веќе видена | слични

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 14:30 часот на булеварот „Јане Сандански“. Од полицијата информираат дека товарно моторно возило “Фолксваген транспортер“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(31) од Скопје (кој по незгодата со возилото го напуштил местото на настанот) удрил во пешак Л.М.(66) од Скопје. -Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот која со возило била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ и задржана на понатамошно лекување. Се работи на целосно расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен на МВР.
| | веќе видена | слични

На улицата „Перо Наков“ вчера околу 9 часот, товарно моторно возило „Фиат Добло“ со струмички регистерски таблици управувано од Д.И.(46) од Струмица удрило во пешак Ј.С.(54) од Скопје. Повредената со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди и била задржана на понатамошно лекување. На местото на настанот извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На улицата „Перо Наков“ вчера околу 9 часот, товарно моторно возило „Фиат Добло“ со струмички регистерски таблици управувано од Д.И.(46) од Струмица удрило во пешак Ј.С.(54) од Скопје. Повредената со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди и била задржана на понатамошно лекување. На местото на настанот извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На улицата „Перо Наков“ вчера околу 9 часот, товарно моторно возило „Фиат Добло“ со струмички регистерски таблици управувано од Д.И.(46) од Струмица удрило во пешак Ј.С.(54) од Скопје. Повредената со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди и била задржана на понатамошно лекување. На местото на настанот извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Пешак загина во сообраќајна несреќа која вчера се случи во Гостивар на улицата „Браќа Ѓиноски“. Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „Мерцедес“ со приколка со гостиварски регистерски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар. Од здобиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични

Пешак загина во сообраќајна несреќа што вчера се случи во Гостивар на улицата Браќа Ѓиноски. Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „мерцедес“ со приколка со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец, со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар. Од добиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични

Пешак загина во сообраќајна несреќа што вчера се случи во Гостивар на улицата Браќа Ѓиноски. Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „мерцедес“ со приколка со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец, со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар. Од добиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 19:35 часот во Скопје. Според информациите од полицијата несреќата се случила на улицата „Анастас Митрев“ кога „Шкода Октавија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.К. (41) од Скопје удрило во пешакот А.Т.(74) од Скопје. -Притоа, А.Т. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде и била укажана лекарска помош, информираат од МВР. Полициски екипи извршиле увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...