Тој е нејзина љубов засекогаш: Цеца објавила фотографија од маж на кого му го подарила своето срце!


Цеца решила да ја сподели фотографијата со мажот на кого му го поклонила срцето. Фолк дивата го покажала мажот кој влегол во нејзиното срце засекогаш. Објави видео од една роденденска забава на својот братучед кое ги воодушеви нејзините фанови. Цеца решила да ја сподели фотографијата со мажот на кого му го поклонила своето срце. Сеак станува збор за пријателска, но исклучителна голема љубов, која ја негува кон својот долгогодишен соработник, фотографот Милош Надаждин. #friends #love #party A post shared by SVETLANA CECA RAZNATOVIC (@ceca_raznatovic_official2) onApr 15, 2018 at 1:19pm PDT - Љубов, Љубов, Голема љубов засекогаш – напишала Цеца во кометарот за фотографијата.
| | веќе видена | слични
4 копии

Битолчанец ги спои српските ѕвезди Јелена Карлеуша и Лепа Брена. Камп-приколките опшиени со лимени тараби во автокампот „Крани“ ги крстил „Јелена Карлеуша“ и „Лепа Брена“ и ги огласил како вили на продажба, пренесува „ Макфакс “. Тие се една до друга и на секоја има и слика од ѕвездата по која е крстена. Вилата „Карлеуша“ Вилата „Јелена Карлеуша“ е поголема од вилата „Лепа Брена“. И двете имаат мало дворче на влезот. Викендов беа затворени, но соседите на сите што прашуваа со насмевки на лицето им објаснуваа дека сопственикот ги ставил имињата за да привлече внимание. Вилата „Брена“ Автокампот „Карни“, каде што се вилите, се подготвува за претстојната летна сезона. Се уредуваат тревниците и се поправаат штетите од зимата.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ е се поактивна на социјалната мрежа Инстаграм, а своите снимени приватни моменти, со задоволство ги споделува со пошироката јавност. Така беше и овој пат, кога пејачката објави видео кое било направено со мала помош од нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ. Пејачката мислела дека ќерка и ја фотографира, но тоа не се случило. Таа одлучила двете заедно да се снимат, со странски хит кој се слушаше во позадина. Спонтано и со широки насмевки и двете во видеото ги воодушевија фановите. Комплиментите непрекинато стигнуваа од обожавателите.
| | веќе видена | слични

Српската фолк ѕвезда Цеца Ражантовиќ сподели на Фејсбукфотографија од 1991 година. Медиумите во Србија пишуваат дека ова е матурска фотографија на пејачката, иако таа на сликата напишала само Сеќавања од 1991 година. Според тамошните медиуми, наводно Цеца повторувала неколку одделенија во средното училиште па поради тоа и подоцна матурирала.
| | веќе видена | слични

Фотографијата која Цеца Ражантовиќ ја сподели на Фејсбук поттикна лавина коментари на социјалните медиуми. Фотографијата е од далечната 1991 година а се шпекулира дека ова е матурска фотографија на пејачката. Наводно таа повторувала неколку одделенија во средното училиште па поради тоа и подоцна матурирала.Пејачката на оваа фотографија е потполно поинаква и воопшто не наликува на Цеца каква што е денес.Фото: Принтскрин/Instagram
| | веќе видена | слични

Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера се состанаа на судското рочиште, кое беше одложено поради смртта на судиката. Станува збор за кривична тужба која ја поднесе Јелена Карлеуша, поради претходен напад во судница. Но, медиумите се фатија за нивниот изглед, и тоа дека двете пејачки биле облечени по последна мода. Дотерани како за на модна ревија Цеца и Карлеуша се појавија во судот, пренесоа српските медиуми.
| | веќе видена | слични

Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ повторно се најдоа очи во очи на суд. Денеска поради тужбата на Цеца, која ја покрена против Јелена поради изјавата што ја дала за време на нивниот конфликт околу ММР вакцините. Карлеуша била против вакцинирањето со оваа вакцина, за разлика од Цеца. Карлеуша дури ја нарекла и глупава. Судијата денеска се обидел да ги смири завојуваните страни, но обидот за медијација дефинитивно пропаднал. Цеца и по излегувањето од судот изјавила дека никогаш нема да се смири со Карлеуша, а во оваа тужба од Јелена побарала отштета од 450.000 динари. Карлеуша од судот излегла со широка насмевка. Изјавила дека облекла црвено затоа што ја потсетува на радост, а кога ја прашале има ли шанси да се смири со Карлеуша, таа рекла „нема ништо од тоа“. За потсетување, Јелена и Цеца на судот се сретнаа и вчера, на 18 април, но судењето било одложено затоа што судијата кој го водела случајот починал, а новиот не стигнал да се подготви.
| | веќе видена | слични
2 копии

Српските фолк ѕвезди Светлана Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша и денеска беа на судење . Вчерашното рочиште беше одложено за денеска поради смрт на судијата ,а денеска и двете ѕвезди повторно се појавија во судницата на Нови Белград. Рочиштето е закажано поради тужба на Карлеуша за нанесена повреда од Цеца на едно од претходните судења , кое пак се водеше за навреда. Како што изјави Цеца станувало збор за медијација , но по кусо време судот утврдил дека тоа не е возможно. Ниту Карлеуша не сака да и прости на Цеца . Двете фолк ѕвезди како да се натпреваруваат која ќе биде поубаво облечена и во поскапа гардероба. Јелена денеска носеше црвен фустан , за кој изјави дека и носи среќа , додека Цеца беше облечена во елегантна црно – бела комбинација.
| | веќе видена | слични

Лузната се видела на фотографијата сликана вчера пред влезот во судот во Белград каде Цеца се суди со нејзината колешка, пејачката  Јелена Карлеуша. Бидејќи Цеца ја носела косата залижана зад ушите, над десното уво се забележува лузна , за која тврдат дека настанала во текот на изминатите неколку месеци.  Од редакцијата на српски Курир контактирале и со познат пластичен хирург , кој потврдиле дека испакнатиот дел вом пределот на увото е јасен доказ дека била извршена хируршка интервенција за корекција на лицето. Според бојата , хирургот вели дека интервенцијата за фејслифтинг е извршена во последните шест месеци.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 218 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тој е нејзина љубов засекогаш: Цеца објавила фотографија од маж на кого му го подарила своето срце!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: