Македонија и Грција заедно ќе организираат европско кошаркарско првенство?

8 копии

Кошаркарските федерации на Македонија и на Грција разговараат двете земји заедно да конкурираат за домаќини на европското првенство во кошарка за мажи во 2021 ...
| | веќе видена | слични

На Европското прветсво (Б дивизија) за кошаркари до 18 години, што се одржува во Скопје денеска е слободен ден, кој добро ќе им дојде пред се на нашите млади ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 189 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Грција заедно ќе организираат европско кошаркарско првенство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: