Ќерка на висок полициски функционер на одмор со службен џип на МВР


Откако во медиумите се појави фотографија со службено возило на Министерството за внатрешни работи, се истражува случајот за користење на службеното возило во ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе го заземе местото на директорот на Бирото за јавна безбедност, откако сегашниот директор Лазо Велковски најверојатно ќе биде разрешен, на владината ...
| | веќе видена | слични

Едно од неразјаснетите прашања што остана од скандалот џипот на Лазе Велковски началникот на Бирото за јавна безбедност е кој го снимил како патува во Грција и ...
| | веќе видена | слични

Откако два пати за една недела ја манипулирaше јавноста денеска раководството на МВР побара разбирање и доверба од медиумите во врска со случајот членови на ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за разрешување на директорот на БЈБ, Лазе Велковски се уште не е испратен до владата – брифираат од МВР.Министерот Оливер Спасоски ќе го испрати ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 88 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќерка на висок полициски функционер на одмор со службен џип на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: