„Полица“ со најоригинален штанд на саемот и најсилна кампања за читање

4 копии

На 31. Саем на книгата 2019, издавачката куќа „Полица“ се закити со две признанија од Македонската асоцијација на издавачи. Првото признание, всушност, е прва ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади љубители на книгата, од сите генерации, го посетија штандот на „Арс Ламина“ и „Литература.мк“ на Саемот на книгата 2019, што од 8 мај до денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Најмладите љубители на безвременските приказни во кои сѐ е можно, но и возрaсните кои веруваат во моќта на имагинацијата, отсега имаат нови приказни, по една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската асоцијација на издавачи (МАИ) по третпат додели признанија за најдобрите изданија, автори и издавачи кои го одбележаа периодот меѓу двата саема на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ – „Браво Сине ! “ и издавачката куќа „Арс ламина“ го промовираа новото издание „Бајки од Македонија за цела ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за внатрешни работи побаравме податоци за најчестите сообраќајни прекршоци што се правеле во последните две години Матурант од Струмица ни ...
| | веќе видена | слични

„Солунска 28“ е новиот роман на познатиот музичар, кој завчера го промовира на штандот на македонскиот издавач „Арс Ламина ‒ публикации“ Д-р Неле Карајлиќ е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Полица“ со најоригинален штанд на саемот и најсилна кампања за читање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: