Прва надзорна расправа во овој состав на Парламентот – за природното и културното наследство на охридско

Надзорната расправа ја организира собраниската Комисија за култура, на иницијатива на владејачкото мнозинство, но е поддржана и од пратениците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измина рокот од 30 дена за воведување на мораториум на сите крајбрежни и урбани трансформации во Охридскиот регион според препораките на УНЕСКО. Eколошките ...
| | веќе видена | слични

Измина рокот од 30 дена кој што еколошките здруженија преку допис му го доставија на Претседателот на Владата Заев, барајќи од него да се прогласи мораториум ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Јован Стојаноски даде исказ пред собраниската комисија за култура. На надзорната расправа тема беше „Закон за управување со светското природно ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. мај 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, на 6-ти јуни ќе биде домаќин на министерската средба на министрите за култура на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 22. мај 2018 (ИНПРЕС) – Стопирани се инфраструктурните проекти на Галичица и автопатот Требеништа-Струга, како и железничката делница Кичево – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Охрид, 22. мај 2018 (ИНПРЕС) – Општина Охрид не е во можност самостојно да ја финансира изработката на деталните урбанистички планови за секој од 19-те ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 22. мај 2018 (ИНПРЕС) – Денеска на седница на собраниската Комисија за култура, се одржа првата надзорна расправа за Законот за управување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 198 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва надзорна расправа во овој состав на Парламентот – за природното и културното наследство на охридско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: