Почнува Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“


11 копии
2 копии
15 копии
2 копии

Вечерва фестивалот стартува со претставата "Лажговци во неволја" од авторот Ентони Нилсон, во режија на Здравко Митков и во изведба на Театарот на сатирата " ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи од 19 до 26 јуни во општината Аеродром по четврти пат. Фестивалот има натпреварувачки карактер ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот фестивал на комедијата “Гола месечина” ќе се одржи од 19 до 26 јуни во општина Аеродром. Општината издвоила средства од својот Буџет за овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: