На бензиска во Скопје пукнал вентил од плински резервоар, во болница двајца вработени

6 копии

Двајца вработени на бензинска пумпа на ул. „Индира Ганди“ во Скопје синоќа се пренесени на скопските клиники откако вдишале гас при обид да затворат сигурносен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Случаен минувач синоќа во 23:50 часот пријавил дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо истекување на плин. Од извршениот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Драма во Скопје: Пукнал вентил на бензиска пумпа, двајца вработени во болница На бензинска пумпа во Скопје синоќа пукнал сигурносен вентил на резервоар за ...
| | веќе видена | слични

На 10.06.2018 година околу 23,50 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо ...
| | веќе видена | слични

Како што информира Министерството за внатрешни работи, случаен минувач синоќа во 23:50 часот пријавил дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Истекување на плин на бензиска пумпа на улица „Индира Ганди" во Скопје било пријавено вчера вечерта од случаен минувач.Од полицијата информираат дека од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На бензиска во Скопје пукнал вентил од плински резервоар, во болница двајца вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: