На бензиска во Скопје пукнал вентил од плински резервоар, во болница двајца вработени

6 копии

Двајца вработени на бензинска пумпа на ул. „Индира Ганди“ во Скопје синоќа се пренесени на скопските клиники откако вдишале гас при обид да затворат сигурносен вентил од плински резервоар, кој пукнал и од него истекла голема количина плин. Како што информира Министерството за внатрешни работи, случаен минувач синоќа во 23:50 часот пријавил дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо истекување плин. Од извршениот разговор со вработените на бензинската пумпа, констатирано е дека додека полнеле кујнска плинска боца виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало да истекува плин. Вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) кои се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот вдишале гас и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош. Противпожарна единица и одговорно лице од Институт за одржување на бензински пумпи го затвориле главниот сигурносен вентил. Сообраќајот на улица „Индира Ганди“ бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Случаен минувач синоќа во 23:50 часот пријавил дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо истекување на плин. Од извршениот разговор со вработените на бензинската пумпа, констатирано е дека додека полнеле кујнска плинска боца виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало да истекува плин. Вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) кои се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот вдишале гас и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза" за укажување лекарска помош. Од страна на Противпожарна единица и одговорно лице од Институт за одржување на бензински пумпи затворен е главниот сигурносен вентил. Сообраќајот на улица „Индира Ганди“ бил блокиран во двата правци од 00:10 до 04:30 часот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Драма во Скопје: Пукнал вентил на бензиска пумпа, двајца вработени во болница На бензинска пумпа во Скопје синоќа пукнал сигурносен вентил на резервоар за плин, по што двајца вработени, кои се обиделе да го затворат вентилот, завршиле во болница откако вдишале гас. Како што информираат од МВР, околу 23 часот и 50 минути случаен минувач пријавил дека на бензинска пумпа на улицата „Индира Ганди“ има големо истекување на плин. По пријавата, на терен излегла полициска екипа која во разговор со вработените, дознала дека додека тие полнеле кујнска плинска боца, виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало да истекува плин. Двајца вработени на возраст од 27 и 28 години се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот, но вдишале гас и со возило на брзата помош биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде им била укажана лекарска помош. По интервенција на Противпожарната единица и одговорно лице од Институтот за одржување на бензински пумпи затворен бил главниот ...
| | веќе видена | слични

На 10.06.2018 година околу 23,50 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо истекување на плин. Од извршениот разговор со вработените на бензинската пумпа, констатирано е дека додека полнеле кујнска плинска боца виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало да истекува плин. Вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) кои се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот вдишале гас и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош. Од страна на Противпожарна единица и одговорно лице од Институт за одржување на бензински пумпи затворен е главниот сигурносен вентил. Сообраќајот на улица „Индира Ганди“ бил блокиран во двата правци од 00,10 до 04,30 часот.
| | веќе видена | слични

Двајца вработени на бензинска пумпа биле пренесени во болница откако вдишале гас обидувајќи да затворат резервоар од кој истекувал плин, вчера вечерта на бензинска пумпа во населбата Шуто Оризари.Од полиицијата информираат дека вработените на бензинската пумпа на улицата Индира Ганди, додека полнеле кујнска плинска боца забележале дека пукнал сигурносниот вентил на резервоарот за плин. ПЛинот почнал да истекува, а вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) се обиделе да го затворат вентилот но вдишале гас. Потоа со возило на Итна помош биле однесени во Клиничкиот центар каде им била дадена лекарска помош.Екипа на Противпожарна единица и одговорно лице од Институт за одржување на бензински пумпи го затвориле главниот сигурносен вентил, а сообраќајот на улица бил блокиран во двата правци до 4:30 часот утрово.
| | веќе видена | слични

Како што информира Министерството за внатрешни работи, случаен минувач синоќа во 23:50 часот пријавил дека на бензинска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје имало големо истекување плин. Од извршениот разговор со вработените на бензинската пумпа, констатирано е дека додека полнеле кујнска плинска боца виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало  да истекува плин. Вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) кои се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот вдишале гас и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза" за укажување лекарска помош. Противпожарна единица и одговорно лице од  Институт за одржување на бензински пумпи  го затвориле главниот сигурносен вентил. Сообраќајот на улица „Индира Ганди“  бил блокиран во двата правци од 00:10 до 04:30 часот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Истекување на плин на бензиска пумпа на улица „Индира Ганди“ во Скопје било пријавено вчера вечерта од случаен минувач. Од полицијата информираат дека од извршениот разговор со вработените на бензинската пумпа, констатирано е дека додека полнеле кујнска плинска боца виделе дека пукнал сигурносниот вентил кај резервоарот за плин и од него почнало да истекува плин. -Вработените Г.А.(27) и Ф.Н.(28) кои се обиделе да го затворат вентилот од резервоарот вдишале гас и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош. Од страна на Противпожарна единица и одговорно лице од Институт за одржување на бензински пумпи затворен е главниот сигурносен вентил, информираат од МВР. Сообраќајот на улица „Индира Ганди“ бил блокиран во двата правци од 00:10 до 04:30 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 369 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На бензиска во Скопје пукнал вентил од плински резервоар, во болница двајца вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: