Меган со нови маки- повторно го прекрши протоколот и ја налути кралицата која седеше до неа (ФОТО)


4 копии

Новата принцеза во кралското семејство Меган Маркл повторно го прекрши кралскиот протокол додека заедно со сопругот принцот Хари и кралицата Елизабета II ...
| | веќе видена | слични

Откако се омажи за принцот Хари и стана војвотка на Сасекс, медиумите не престануваат да пишуваат за Меган Маркл. Покрај аферата за нејзиниот татко, сега се ...
| | веќе видена | слични

Саманта Маркл, полусестра на војвотката Меган, би можела да ја направи, досега, најголемата срамота на кралското смеејство. Британските таблоиди пишуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Меган во еден момент сакала да го фати под рака сопругот но тој брзо-безо ја тргнал, со што веднаш се крена галама за тоа како во бракот на младиот брачен пар ...
| | веќе видена | слични

Помалку од еден месец минало од венчавката на принцот Хари и Меган, а некогашната актерка била заедно со кралицата Елизабета во Чешир, во Англија, каде заедно ...
| | веќе видена | слични

Војводата од Сасекс и поранешната актерка Меган Маркл (36) се појавија со сопругот Хари Принс (33) на приемот во Бакингемската палата и повторно ги прекршила ...
| | веќе видена | слични

Кралското семејство има посебни и строги правила кога станува збор за облекување. Сите членови секогаш треба да изгледаат софистицирани и елегантни. Нивните ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл никако да го научи непишаното правило на однесување за тоа дека нема покажување на нежности и наклоности во јавноста. Како ...
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл остана затекната откако принцот Хари одби да ја држи за рака, додека и двајцата се движеа зад кралицата на најновата кралска должност. Познато е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на скопскиот затвор „Шутка“, Гоко Котевски реши да се повлече од функцијата откако премиерот побара негова одговорност поради инцидентот во кој беа ...
сите 358 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска ги повика подржувачите да излезат во канцелариите на ДИК и да си направат селфи како потврда ...
сите 210 | | | веќе видена

Времето во Македонија е облачно со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните делови на места со умерен интензитет. Дува засилен, на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања денеска напладне ќе ја продолжи расправата за одземање на имунитетот на пратеникот од ...
сите 348 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 131 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 79 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган со нови маки- повторно го прекрши протоколот и ја налути кралицата која седеше до неа (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: