Протест во Ѓаковица против доаѓањето на српски верници за Богородица

Граѓаните на Ѓаковица со слогани „Нема мир без правда“ и „Крвта на албанските деца убиени од Србија не е простена” се спротвставија на „доаѓањето на Србите“кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вонредната седница на косовското Собрание, на која треба да се гласа за предлогот на премиерот Рамуш Харадинај за владиниот тим кој ќе учествува на преговорите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли информира дека вонредната собраниска седница, на која треба да се гласа за предлогот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
7 копии
7 копии

Претседателството на Собранието на Косово синоќа на итна седница одлучи да закаже вонредна собраниска седница за утрово во 9:00 часот, на барање на премиерот ...
| | веќе видена | слични

По барање на опозициските партии, Собранието на Косово денеска ќе одржи седница на која ќе се расправа за резолуција со која на претседателот на Косово Хашим ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај по денешната седница на Владата, на која го објави составот на владината делегација за преговорите со Србија, нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 355 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 286 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 287 | | | веќе видена

Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
сите 245 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Ѓаковица против доаѓањето на српски верници за Богородица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: