Поларните мечки во Русија упаѓаат во домовите на граѓаните, ги напаѓаат и не се плашат од полициските сирени - прогласена е вонредна состојба


Руски регион прогласи вонредна состојба поради инвазија на десетина поларни мечки во населените места, објавуваат локалните власти. Властите на островот Нова ...
| | веќе видена | слични

Белите мечки, поради кои е воведена вонредна состојба на архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија, нема да бидат убивани, туку ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На архипелагот Нова Земја прогласена е вонредна состојба поради инвазијата на поларни мечки, соопштуваат од регионалната влада на Архангелск. Одлуката да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвазија на поларни мечки, предизвика вонредна состојба на архипелагот Нова Земја.„Одлуката да се прогласи вонредна состојба на територијата на Нова Земја е ...
| | веќе видена | слични

На архипелагот Новаја земја прогласена е вонредна состојба поради инвазија на поларни мечки, соопшти регионалната влада на Архангелск. - Одлуката да се ...
| | веќе видена | слични

ММС, 10.02.2019Регионалната влада на Архангелск вчера прогласи вонредна состојба на арјипелагот Новаја Земја поради инвазија на поларни мечки во станбените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поларните мечки во Русија упаѓаат во домовите на граѓаните, ги напаѓаат и не се плашат од полициските сирени - прогласена е вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: